Följ med ut i den vilda och exotiska indiska djungeln och möt de älskade karaktärerna Baloo, Bagheera, Kaa och den fruktade Shere Kahn. Med sedvanlig energi och humor tar Dröse & Norberg sig an den legendariska berättelsen och skapar en storslagen show fylld av fantastisk musik, hisnande akrobatik och magisk scenkonst.
På scen står en stor ensemble med några av Sveriges främsta musikalartister, redo att bjuda på en kväll där skratt, musik och spektakulära nummer avlöser varandra. Större, vildare och mer magiskt än någonsin – välkommen in i djungeln!
Längd: 2h 10 min, inkl. paus.
Ålder: Barntillåten.
Med sina 12 000 kvadratmeter mötesyta och 18 konferenslokaler i olika storlekar ryms här alltifrån större kongresser till mindre konferenser, kick-offer, bröllop och företagsevent. Den svanenmärkta anläggningen är otroligt flexibel och bjuder på exklusiv och modern arkitektur med mycket glas, allt för att ta tillvara den energi och livskraft som vattnet ger. Här finns en av landets största kongresslokal med plats för 1 622 personer och en bankettmatsal för 1200 personer.
Karlstad CCC
Tage Erlandergatan 8A, 65220 Karlstad